Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614379

“Gençliğin Geleceği, Geleceğin Gençliği” sloganıyla 2014’te kurulan (Türkiye Gençlik Vakfı) TÜGVA’nın Genel Başkanlığını İsmail Emanet yapıyor. 340 bini aşkın kayıtlı üyesi, 81 il, 404 ilçe temsilciliği ve 58 ‘Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’ bulunan vakıf, “Türkiye’nin en büyük gençlik yapılanması” olarak anılıyor. TÜGVA’nın amacı ise; “kültürel, sanatsal, sportif ve manevi yönden donanımlı ve bilinçli insanlar yetiştirmek” olarak tanımlanıyor.
TÜGVA’nın ilimizde de temsilciliği bulunuyor. Vakfın Afyonkarahisar Temsilcisi Yunus Emre Korkmaz ile biraraya gelen Hasan Hüseyin Kimya Vakfın ilçemizde de temsilcilik açması için kolları sıvadı. Yapılan görüşmenin ardından ilçemizde de vakfın temsilcilik açması kararlaştırılırken; ilçemiz Müftülüğü’nün 100 metre kadar ilerisinde solda bulunan binayı kiralayan Vakfın Emirdağ Temsilciliğinin resmi açılışı ise 1 ay sonra yapılacak.
Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Vakfın Emirdağ Temsilcisi Hasan Hüseyin Kimya şunları kaydetti : “Vakfımız Türkiye genelinde gençlere yönelik eğitim-öğretim, kültürel sosyal etkinlikler düzenliyor. Amacımız; yenilikçi ve nitelikli insan kaynağı oluşumuna katkı sağlamak.

İLK TEMSİLCİLİK EMİRDAĞ’A
Afyon’un ilçeleri içinde ilk temsilcilik ilçemize verildi. Normal şartlar ise büyükşehirlerin ilçelerine temsilcilik verilmekte.
Vakfımız, müzik okulu açmayı planlıyor. Bunun yanında hafızlık projemiz var. Öğrencilerimize burs vereceğiz. Vakfımızın kendi bir bütçesi var bunun yanında bağış da kabul ediyoruz. Vakfımız tarafından maddi durumu yetersiz öğrencilere kurs verilmesi planlanıyor. Yaz aylarında yaz okulu açmayı planlıyoruz. Vakfımız bünyesinde şu anda hafızlık yapan 4 öğrenci var. Vakfımız bünyesinde ayrıca ilçemiz esnafına, kamuya Kuran-ı Kerim eğitimi ve değerler kursu açılacak. Vakfımız Milli Eğitim ve Halk Eğitimle protokolde anlaşmış bir vakıf. Onların da katkılarıyla kurslar açılacak. Vakfımız bünyesinde doğa kampları düzenlenecek. Bu faaliyetleri tamamı ücretsiz olacak. Şimdiden ilçemiz gençliğine ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile