Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614513

CUMHURİYETİMİZİN 95. yıldönümü ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı. İlçe stadyumunda düzenlenen kutlama törenine ilçemiz Kaymakamı Halil İbrahim ACIR, Emirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Vahit ÜNVER, Emirdağ Cumhuriyet Başsavcısı V. Alper OĞUZ, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yüzbaşı Harun ÖZDİNÇ, İlçe Emniyet Müdürü İsa SARI, ilçemizin diğer protokol üyeleri, resmi kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saat 10.00’da okullar ve törende görevlilerin tören alanında yerlerini almaları ile başlayan programda ilk olarak Kaymakam Halil İbrahim ACIR, Emirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Vahit ÜNVER ve Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yüzbaşı Harun ÖZDİNÇ tarafından halkın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramı kutlandı.
Ardından Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde Şanlı Bayrağımız göndere çekilerek İstiklal Marşımız okundu. İlçe Kaymakamı Halil İbrahim ACIR’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam eden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni; kompozisyon, şiir, koşu yarışında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle sona erdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile