Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1610306

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdiresi Münire Şerife Burcu ile Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan, AKÜ’den ayrılarak yeni kurulan AFSÜ (Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a makamında “hoş geldiniz” ve “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular.
“KAPIMIZ VE TELEFONUMUZ GAZETE LERE HER ZAMAN AÇIK
Basın Müdürleri Burcu ve Çalışkan; Rektör Nurullah Okumuş’a ilimizde ve ilçelerinde yayınlanan yerel gazeteler hakkında bilgi verdiler. Rektör Okumuş, Basın Müdürlerine, kapısının ve telefonunun gazetecilere he zaman açık olduğunu, halka yanlış bilgi ve haber vermemeleri için mutlaka kendisinden bilgi almaları gerektiğini söyledi.
HALKA YANLIŞ BİLGİ VE HABER VERİLMESİN
İl merkezinde 7, ilçelerde ise toplam 14 gazetenin yayınlandığını ve bunların resmi ilan ve reklam yayınladıklarını öğrenen Rektör Okumuş, kapısının ve telefonunun gazetecilere her zaman açık olduğunu bildirdi. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği fakültesi gibi sağlık bilimlerinin AFSÜ’ye bağlandığını ve 5 bin 500 öğrencilerinin bulunduğunu bildiren Rektör Nurullah Okumuş, Gazetecilerin bir haber hazırlarken, halka yanlış bilgi vermemek için mutlaka kendisinden bilgi almaları gerektiğini söyledi. AFSÜ Rektörü Okumuş, olumsuz ve kasıtlı haberlerin bir ülkeyi batırabileceği gibi, doğru ve olumlu haberlerin de ülke kalkınmasına ve ilerlemesine katkıda bulunacağını kaydetti.
ÇALIŞKAN’DAN OKUMUŞ’A İKİ KİTAP
Ziyaret esnasında Rektör Basın Müdürlerine ikramda bulunurken, BİK Şube Müdürü Selami Çalışkan, Rektör Okumuş’a kurumun prestij kitaplardan Ergün Hiçyılmaz’ın yazdığı “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale “ kitabı ile 1921 yılında Hacı Beyzade Ahmet Muhtar’ın yazdığı ilk özel ilan reklam yıllığı “Salık Veren Muhibban”ı hediye etti.
Rektör Okumuş’u da kurumlarına davet eden Basın Müdürleri’nin ziyareti hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile