Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1896119

Bilindiği gibi 2017 yılının sonunda ilçemizdeki Yenidoğan ve Karşıyaka Mahallelerinde doğalgaz kullanımı başlamıştı. İlçemize gaz temini geçtiğimiz yılın sonunda sağlanırken mahallelerdeki doğalgazla ilgili çalışmalar da durmuştu. Çalışmaların önümüzdeki günlerde tekrar başlaması bekleniyor.
“DOĞALGAZ KONUSU HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR BUNUN BİLİNCİNDEYİZ”
Kamuoyunda doğalgazla ilgili yer alan iddialara açıklık getirmek için ilçemiz Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kargın, açıklamasında; “Doğalgaz konusunun Emirdağ için hayati önem taşıdığını biliyoruz” diyerek şunları söyledi :
“Bilindiği gibi ilçemize doğalgaz temini 2017 yılı sonunda sağlanmıştı. Bugüne kadar toplam 18 bin 133 metrelik alanda doğalgaz çalışması yapıldı ve ilçemizin Yenidoğan ve Karşıyaka Mahalleleri doğalgaza kavuştu.
Bir süredir kamuoyunda sık sık duyduğumuz ve tarafımıza da halkımız tarafından iletilen ‘Doğalgaz firmasının Emirdağ’daki çalışmalarını Belediye engelliyor’ iddiası tamamen dedikodudan ibarettir.
Şöyle ki; ilçemizdeki doğalgazın altyapı çalışmalarını da yürüten AKSA Doğalgaz’ın Afyon’daki birçok yetkilisiyle bu konuya yüz yüze görüştük. Yetkililer; tarafından tarafımıza yapılan açıklamada; ‘ödenek sıkıntısına bağlı olarak çalışmalarda kısıtlamaya gidildiği’ belirtildi. Bu sıkıntıdan dolayı firmanın ilçemizdeki çalışmalarını da azalttığı tarafımıza iletildi. Ancak tüm bunlara rağmen birileri tarafından firmanın ilçemizdeki çalışmalarının Emirdağ Belediyesi tarafından engellendiği YALANI ısrarla kamuoyunda gündem konusu olarak yer almaktadır.
Emirdağ Belediye Başkanı olarak bu konunun başından beri olduğu gibi şu anda da hassasi yetle takibini yapmaktayım. Ancak, tarafımıza gelen şikayetlerde birileri Emirdağ Belediyesini hedef tahtasına oturtmak istemektedir. Bu nedenle bu açıklamayı yapmayı zorunlu hissettik.
Şunu bir kez daha vurgulamakta fayda var. Emirdağ Belediyesi en başından bu yana doğalgaz çalışmalarına tam destek vermektedir. Ancak AKSA Doğalgaz ödenek sıkıntısına bağlı olarak ilçemizdeki çalışmaların da yavaşlatılabileceğini belirtmiştir. Çalışmalar önümüzdeki günlerde ilçemiz Karşıyaka Mahallesi’nde kaldığı yerden başlayacaktır ve firma tarafından yapılan açıklamalara göre bu yıl bir değişiklik olmazsa yaklaşık 10 km.lik bir alanda doğalgaz altyapı çalışması gerçekleşecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile