Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
578458

Seçime sayılı günler kala siyasi partiler de seçim çalışmalarını hızla sürdürüyor. İlçemizin tek adayı olan Saadet Partisi milletvekili adayı Halit Kuş da Saadet Partisi’nin diğer milletvekili adaylarıyla birlikte seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Saadet Partisi Afyonkarahisar Milletvekili adayları için geçtiğmiz Cuma günü bir tanıtım programı düzenlendi. Aday tanıtım programında milletvekili adayları kendilerini tanıttılar. Hıdırlık Seyir Restaurantta düzenlenen programda İl başkanı Adnan Şenel , Milletvekili Adayları  Yaşar Karakaya , hemşehrimiz Halit Kuş , H.Hüseyin Uğurlu ,Hasan Basri Kantar, Mustafa Taşkapı ve Safa Şenel birer konuşma yaptılar.
İlçemizin tek milletvekili adayı olan hemşehrimiz Halit Kuş aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti : 
“Davamızın kıymetli  Başkanları , Kıymetli Milletvekili Adaylarım ,
Teşkilatımıza Gönül vermiş Sadık ve Sağlamlar,
Basınımızın Değerli  mensupları,
Milletvekili Aday tanıtım programına Hoş geldiniz , şeref verdiniz.
Öncelikle 24 Haziran seçimlerinin bir erken seçim değil, baskın seçim olduğunu söylemem gerekiyor. Ülkeyi yönetemeyen kadroların bir algı operasyonu ve algı operasyonu ile tekrar 5 yıllık süreyi tekrar kazanmalarına yönelik bir seçim.
Muhalefeti hazırlıksız yakalamak amacı vardı. Bu baskın seçim en çok da Saadet Partisi’nin yükselişini engellemek için yapılmıştır. Çünkü son dönemde sayın genel başkanımızı Türkiye’de ilkeler üzerinde, birleştirici bir siyaset anlayışı ile hareket etmekte. Daha önce Saadet Partisine kulaklarını tıkayan insanlar, Saadet Partisini dinlemeye başladılar. Saadet Partisinin bu ülke için, bu coğrafya için çok önemli şeyler söylediğini duydular. Bu partinin güçlenmesini, parlamentoda güçlü şekilde temsilini halk istedi. Hükümet de bunu görerek önlem aldı. Saadet Partisinin teşkilatlanmasını, daha da güçlenmesini engellemek için böyle bir erken seçim kararı aldılar.
Millet İttifakı, diğer ittifaklar gibi öncelikle seçim kanununun sağladığı bir imkân olarak değerlendirildi. Millet İttifakı’nı oluşturan Saadet Partisi, CHP, İyi Parti ve DP sadece seçim barajını sıfırlamakla kalmadılar. İttifak bildiri metninde güçler ayrımı, hukukun üstünlüğü, hak ve özgürlüklerin korunması ve ülkenin normalleştirilmesi hususlarında
dört  ilke  benimsediler.  Dört  ilke  ile  dört  partinin  bir  araya  gelerek  şu  an  içine düşürüldüğü  durumdan  ve  ileriye  dönük  olarak  Türkiye’mizin  100  yıllık  içine düşebileceği olumsuz koşulları düzeltmek üzere adımları attı. Millet İttifakı içinde Milli Görüşçü,  Atatürkçü,  Milliyetçi  ve  Demokrat  toplumun  tüm  kesimlerinden  partiler birbirlerinin farklılıklarını kabul ederek ülkemizin ortak meselelerinde beraber hareket etmeye  ve  ülkemize  hâkim  olan  kutuplaşma,  gerilim,  çatışma  politikalarına  birlikte çözüm üretmeye başladılar.
Millet İttifakı ile Türkiye’de siyasetin ve toplumun normalleşmesine çaba gösterildiği, bunun da toplumda büyük bir karşılık gördüğü söylenmelidir. Millet İttifakı ile iktidarın şimdiye kadar oynamaya alıştığı ve Cumhur İttifakı ile sürdürmeye çalıştığı gerilim ve kutuplaşma siyaseti oyunu bozuldu.
Bize “Neden AK Parti ile değil de CHP ile ittifak yaptınız” diye soruyorlar. İttifak yasası MHP’nin barajı geçmesi için çıkarılmıştır. Diğer yandan ittifak yasasından diğer muhalefet partilerinin de yarar sağlayacağı noktalar göz ardı edildi. CHP ile bundan önce koolisyonlar kurduk..Kanunla sağlanan imkandan nasıl MHP yararlanıyorsa biz de istifade ediyoruz. Bu ittifakta vatandaş direkt olarak kendi partisine Saadet Partisi logosunun altına oyunu verecek.
Cumhurbaşkanımız Tayyip Bey ile Genel başkanımız Temel bey görüştü. Tayyip Bey bize “Biz Saadet Partisi ile bütünleşmek istiyoruz” dedi. Yani “partinizi kapatın bize gelin” dedi. Oysa ki bizim öteden beri bir mücadelemiz var. Biz Has Parti gibi partimizi kapatıp AK Parti’nin içine gittiğimizde Türkiye’de milli görüşten bahsetmek mümkün olmayacaktır.
Bu duygularla SON SÖZ OLARAK
#DEĞİŞTİR EMİRDAĞ    #DEĞİŞTİR AFYONKARAHİSAR”

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile