Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728384

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz İscehisar'a bağlı Seydiler Kasabasında, Emirdağ merkezi ile Emirdağ ilçemize bağlı Gömü Kasabasında ve Bayat ilçemizde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve diğer bakanlıklar tarafından inşa edilecek olan ve tamamlanan 19 adet tesisin temelini attı ve açılışlar gerçekleştirdi.
 İlçelerimizde 4 ayrı yerde yapılan temel atma ve açılışlara Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İlçe Kaymakamları, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bölge Müdürleri, İlçe ve Kasaba Belediye Başkanları, İl müdürleri ile vatandaşlarımız katıldı.
Seydiler’de 4 Tesis
Seydiler’de 22 Milyon TL yatırımlı 4 adet tesis kazandırıldı. DSİ yatırımı olan Seydiler Kasabası Taşkın Koruma Tesisi ve OGM yatırımı ağaçlandırma tesisi, gelir getirici tür tesis edilmesi, Orman gençleştirme, Orman bakımı, Orman yolları, Orman emvali üretimi tesislerinin temeli atıldı. Ayrıca Baddal Aygün Anadolu Lisesi Spor Salonu ve 30 yataklı Devlet Hastanesinin açılışı yapıldı.
 Bayat’a 9 tesis
 Bayat ilçesinde ise 70 Milyon TL yatırımlı 9 adet tesisten DSİ yatırımı olan Asarcık Göleti Sulaması Yenilemesi, İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi ile OGM yatırımı olan ağaçlandırma tesisi, ağaçlandırma bakımı, Toprak Muhafaza ve Erozyon Kontrolü Tesisi, Toprak Muhafaza ve Erozyon Kontrolü Bakımı, Orman Gençleştirme, Orman bakımı, Orman yolları, Orman Emvali Üretimi, Orman köylüsünün desteklenmesi, Bina ve tesis inşatları, yeni ve ikmal bina inşaatları tesisler ve idari hizmet binalarının temeli atıldı.
 Ayrıca 52 km altyapı kanalizasyon ile 2 km yağmur suyu isale hattı yapımı, OEDAŞ ilçe merkezinde elektrik hatlarının yer altına alınması, güneş paneli, 2017-2018 parke yapımı, hamam yapımı ve kanalizasyon arıtma tesisi hizmetlerinin de temeli atıldı.
Gömü’ye İçme suyu Tesisi
Emirdağ Gömü’de de 5 Milyon TL yatırımlı İçme Suyu Tesisinin temeli atıldı. İnşa edilecek tesisle Gömü Beldesinin 2050 yılına dek içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak.
Emirdağ’a 21 Milyon TL Yatırım
 Emirdağ ilçesinde ise 21 Milyon TL yatırımla DSİ yatırımı olan Emirdağ Yedikapı Göleti Yükseltilmesi ve Sulaması, Güneysaray Köyü Taşkın Koruma Tesisi. OGM yatırımı olan ağaçlandırma ve ormancılık faaliyetleri ile Emirdağ Davulga Jandarma Komutanlığı Hizmet Binasının temeli atıldı.
Törenlerde Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasının da açılışı yapıldı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile