Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874331

Geçtiğimiz hafta Emirdağ Belediye Eski Başkanı Cengiz PALA’nın FETÖ/PDY ile ciddi anlamda bağlantıları olduğunu belirtmiştik.
PALA’nın ilçemizdeki birçok ismi de FETÖ’cü olarak ihbar ettiği iddia edilirken PALA’nın FETÖ/PDY ile olan bağlantılarını bu hafta bir bir sıralıyoruz :
VARAN 1
15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında kapatılan BANK ASYA’da eski Belediye Başkanı Cengiz PALA’nın da hesabı olduğu edindiğimiz bilgiler arasında. Bank Asya bağlantısı FETÖ’den gözaltına alınmalarda önemli bir kriter olarak göze çarpıyor.
VARAN 2
Cengiz PALA’nın oğlu olan ve birkaç üniversite değiştirmesine rağmen mezun olamayan V.Görkem PALA’nın yine 15 Temmuz Darbe Girişiminden sonra kapatılan Fatih Üniversitesi’nden mezun olduğu yine edindiğimiz bilgiler arasında. Birkaç üniversite değiştirdikten sonra bu üniversitelerden mezun olamayan V.Görkem PALA son olarak Fatih Üniversitesi’ne kaydoldu ve Fatih Üniversitesi’nden mezun olarak göreve başladı.  Fatih Üniversitesi bilindiği gibi FETÖ bağlantısı nedeniyle 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası kapatıldı. Bunun yanısıra Fatih Üniversitesi’nde öğrenim gördüğü dönemde V.Görkem PALA’nın FETÖ’ye ait yurtlarda kaldığı ve abilik yaptığı iddiaları doğru mu?
VARAN 3
İlçemizde de şubesi bulunan ve FETÖ’cü olduğu bilinen bunun yanında 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası kapatılan KÖRFEZ DERSANESİ’nden Belediye Başkanlığı döneminde Cengiz PALA kira aldı mı? Dersanede tadilat yapıldığı gerekçesiyle şu anda FETÖ’den tutuklu bulunan ilçemizdeki bir inşaat firmasından fatura alan Cengiz PALA bu fatura karşılığı bu dersaneye çıkar sağladı mı? Üstüne üstlük tadilat karşılığı olarak kiradan fazla fazla düşüldü mü bunun yanında FETÖ’cü olduğu bilinen bu dersaneye başka ne gibi kolaylıklar sağlandı? Bu konu da yine kafalarda ayrı bir soru işareti.
VARAN 4
Yine Belediye Başkanlığı döneminde Belediye’nin bazı personellerine Cengiz PALA’nın FETÖ’nün toplantılarına katılma mecburiyeti getirdiği yine iddialar arasında. FETÖ’cü olmadığını öne süren ve ilçemizdeki birçok kişiyi FETÖ’cü olarak şikayet ettiği öne sürülen Cengiz PALA, FETÖ’cü değildi de iddialara göre; Başkanlık yaptığı dönemde neden Belediye’nin bazı personellerine “FETÖ’nün toplantılarına katılacaksınız” diye baskı yaptı.
VARAN 5
İlçemizde FETÖ’cülerle Umre’ye gittiği bilinen  aşağı-yukarı herkes gözaltına alınırken; FETÖ’cülerle birkaç defa şov yaparak Umre’ye gittiği herkes tarafından bilinen Cengiz PALA bugün neden hala elini-kolunu sallayarak gezmektedir? Bunun yanında PALA’nın Belediye Başkanlığı döneminde cemaatin Emirdağ’daki abisi olarak bilinen U.M.’ye gri pasaport vererek yurtdışına gitmesini sağladığı iddiaları doğru mu?
VARAN 6
Ve son olarak Belediye Eski Başkanı Cengiz PALA’nın tüm marvarlığını bir başka kişinin üzerine taşıdığı iddiası doğru mu? Doğru ise PALA’nın mallarını bir başka kişi üzerine taşımasının sebebi ne?

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile