Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728271

24 Haziran seçimlerine doğru ittifak yapan partiler çalışmalarına hız verdiler. “Millet İttifakı”na destek veren partilerden CHP İlçe Başkanı Recep Özer ve İYİ Parti İlçe Başkanı Cemil Kuş ile Yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde İlçemizde etkin faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Kamu-Sen Emirdağ Temsilciliğini ziyaret ettiler. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciliği bürosunda gerçekleşen ziyarette Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Yavuz Öztuncer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Diyanet Vakıf-Sen İlçe Temsilcisi Muammer Çelik, Türk Büro-Sen İlçe Temsilcisi Bayram Çil hazır bulundular.
EMİRDAĞ’DA NİTELİKLİ LİSE BULUNMUYOR!
Özellikle İlçemizdeki eğitim ve kamu çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu ziyarete Türkiye Kamu-Sen yetkilileri “İlçemiz eğitim başarısı olarak istediğimiz noktada değildir. Nitelikli liseler Bakanlığımız tarafından açıklandı. Ancak Emirdağ’da maalesef nitelikli lise bulunmuyor. Dolayısı ile Eğitim tabanlı göç kaçınılmaz oluyor. Başarıda, yöneticiler önemlidir. Tabiî ki işini çok iyi yapan idareciler vardır. Fakat, özellikle eğitim kurumlarının idarecilerinin mülakat ile atanması torpilin ve adamcılığın yansımasıdır. Maalesef “liyakati çok önemli değil bizden olsun da ne olursa olsun” mantığı ile idareci atamak diğer kurumlarda da gördüğümüz yöntemdir. Ancak bu anlayış ile idareci atamak o kurumda çalışan memurları rahatsız etmektedir. Son zamanlarda 657 sayılı Devlet memurları Kanunu ile ilgili yapılan açıklamalar ve sözleşmeli memurluk olacağı yönündeki söylemler tüm kamu çalışanlarını tedirgin etmektedir. 657 sayılı kanun memuru değil devletin işleyişini korumaktadır. 657 sayılı kanun olduğu müddetçe memurun dokunulmazlığı var mantığı son derece yanlıştır. Biz kamu çalışanları olarak siyasetin memur üzerinde baskıcı etkisi olmasını istemiyoruz. Siz siyasetçilerden beklentimiz sadece adalet ve ayrıştırmanın olmamasıdır.” şeklinde konuştular.
“KAMU ÇALIŞANLARININ HUZURU BİZLER İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ”
Ziyarette konuşan CHP İlçe Başkanı Özer ise; “Partiler ve Başkan adayları yapacakları icraatları açıklamaya başladılar. Bizler de zaman zaman yapacağımız icraatlarla ilgili açıklamalar yapıyoruz. Bunların başında Eğitim sistemi ve Eğitim çalışanları gelmektedir. Hatta ilk müjdeleri eğitim ve öğretmenlerle ilgili verdik diyebiliriz. Kamu çalışanlarının huzuru bizler için son derece önemlidir” dedi.
“PARTİMİZİN EĞİTİMLE İLGİLİ CİDDİ ÇALIŞMALARI VAR”
İYİ Parti İlçe Başkanı Cemil Kuş ise ; “24 Haziran sonrası sandıktan çıkacak sonuçla oluşacak değişim ile memurların tüm sorunları giderilecek. Eğitimle ilgili somut çözümler üretiyoruz. Partimizin bununla ilgili ciddi çalışmaları söz konusudur” dedi.
Gerçekleşen ziyaret, karşılıklı sohbet ve çay ikramının ardından sona erdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile