Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728310

İlçemiz Belediyesi bünyesinde çalışan memurlara yönelik sosyal denge tazminatı sözleşmesi 10.05.2018 Perşembe günü Belediye Toplantı Salonunda gerçekleşen törenin ardından imzalandı. Perşembe günü öğleden sonra gerçekleşen imza törenine Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin UYGUN, ilçemiz Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN, Mali Hizmet Müdürü Halil ÖZSOY, Belediyede görevli memurlar ile belediye personelleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ yaptı. Yorulmaz, konuşmasında şunları kaydetti :
“BELEDİYE BAŞKANININ ÇALIŞANLARI DÜŞÜNEN, İNSAFLI BİRİ OLDUĞUNU BİLİYORUM”

“Bugün bu sözleşmeyi imzalayacağız. Biz yetkisini çalışanlarından yana kullanan Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu bağlamda bazı belediyelerimiz risk alarak çalışanlarının ekonomik seviyelerini yükseltme adına, çalışanlarından yana taraf olan Sayın Belediye Başkanımıza da sizler adına teşekkür ediyoruz. Elbette, yasanın vermiş olduğu hakkında yüzde yüzünü almak bizim hedefimiz. Ben inanıyorum ki; bütçemizde denklik, bütçemizde artılar olsa Belediye Başkanımız daha fazla verecek, çalışanları düşünen, insaflı birisi olduğunu biliyorum.
“BÖYLE BELEDİYE BAŞKANLARININ YOLUNA YOLDAŞ, CANINA CANDAŞ OLURUZ”

Şunu özellikle vurguluyorum; Belediye Başkanımız geldiği günden beridir bu konularda belirle bir süreçten sonrasında, mahkemelik vs. bu işlerde bir bilgi sahibi olunduktan sonraki süreçte üç dönemdir sözleşme imzalıyoruz. Ama Emirdağ Belediyesi’nin vatandaşla buluşma, hizmet etme, çalışanlarına daha fazla verme noktasında her halde görevi başladığı dönemin 3. ayından itibaren her ay bir müfettiş misafiri oldu sanırım. Biraz önce makamda otururken Sayın Başkanıma bir müjdeli haber daha geldi. Yarın İçişleri Bakanlığı’ndan bir müfettiş daha geliyormuş. Bu şartlar altında ben çalışanlarımın yaşam kalitesini yükseltmekten yanayım diye sözleşmeyi imzayı koyuyor. Öyleyse biz kamu çalışanları olarak; ya içimizden birileri olacak, ya da bizi seven birileri olacak. Bizi seven Belediye Başkanımız… Allah çıktığı ve çıkacağı yollarda yardımcısı olsun. Biz şahsi ve kurumsal olarak böylesi Belediye Başkanlarımızın yolunda yoldaş oluruz, canına candaş oluruz… Kendilerine tekrar sizler adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
“GÖREVE GELDİK GELELİ 20 KADAR TEFTİŞ GÖRDÜK”
Sonrasında bir konuşma yapan ilçemiz Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN ise şunları kaydetti : “Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Sanırım ilk defa Genel Başkan düzeyinde Emirdağ Belediyesinde bir sözleşme imzalanacak. Bu yüzden Genel Başkanımıza ve Genel Başkan Yardımcımıza, Afyonkarahisar Şube Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu konuyu ciddiye almışlar ve burlara kadar gelmişler. Başlamış olduğu bu yeni görevde Allah muvaffak etsin… Göreve geldiğimiz şartları, olumsuzlukları çok fazla anlatmaya gerek yok… Hesaplar tutmamıştır, tahminlerde yanılınmıştır istenmeyerek de olsa ve öyle bir bütçeyi bırakmak durumunda kalmışlardır diyelim. Göreve geldik geleli 20 kadar teftiş gördük. Bu işi biraz daha iyi anlamamızı sağlamış oldu. Bu teftişler bize tecrübe oldu diyelim. Bize hatayı göstermek adına yapılan teftişlerden dolayı hakkımız helal olsun. Ancak, bizi yıpratmak ve hizmete engel olmak için yapılan teftişlerden dolayı da haklarımızı helal etmeyiz. Sorumlular hakkında da Allah ne gerekiyorsa onu yapsın…
“RAKAMLAR İLÇELER VE İL NEZDİNDE EN İYİ RAKAMLAR”
Niyetimiz, ilk olarak şartları iyileştirmek. Şimdi personelin rahat etmediği yerde (işçinin, memurun) elbette performans ve başarı da düştü. Tabi biz birşeyler yaptık… Arkadaşlarımızın taleplerini size ne oluyor, size ne demeden, ne düşünüyorsunuz dedim, şu dediler bunu da hamaset yapmadan, geleceğe yatırım olsun hesabı yapmadan en iyi rakamı verdik. İnşallah Türkiye genelinde bu iyileşme olur. Ve yaşayanlarda daha rahat eder. İşçi zamlarından sonra memur, sözleşmeli, işçi arasında adaleti sağlamayı kendimize görev bildik. Bunun dengesini sağlamamız gerekiyor diye düşündük. Bu dengeleri gözeterek rakamları belirledik. İlçeler nezdinde sanırım bu rakamlar en iyi rakamlar. İlden de yüksek olduğunu öğrendik. Aferin desinler diye söylemiyoruz, bu sosyal dengeyi düzeltmek adına yapıyoruz bunları zaten.
“ARTIK BELEDİYEYE BİR TANE BİLE PERSONEL ALAMIYORUZ”
Şimdi burada üç kalem var. Biz vekaleten görev yapanın farkını yüksek yaptık, asaleten görev yapanın farkını düşük yaptık. Bunun nedeni de şu; asaleten görev yapan zaten yasadan dolayı ek bir fark alıyor. En üst rakam 830 lira biz de tavan rakamı yaptık, 830 lira. Bunun ötesine zaten yasa izin vermiyor. İmkan yokken en iyisini verdik. Niyetimiz dediğim gibi asaleten görev yapanların diğerinden az çalıştığını göstermek değil. Öyle birşey yok. Onlar ek ücretle zaten diğerini geçiyor. Şunu belirteyim, yeni yasayla Belediyeye personel dahi alamıyorum. Ancak bakanlık izniyle alabiliyorum. Bundan sonra personel alımı yok bizim adımıza. Şartlar bu; bu ekip işi götürecek ekip… Yeni bir personel alamıyoruz.
“MALİ DİSİPLİNDE EN İYİ DÖNEM”
Mali disiplinde en iyi dönem. Şöyle ki; gelir seviyesinin en yüksek olduğu dönem, borçların en iyi ödendiği dönem, bir taraftan da yatırım yapılan bir dönem. Sosyal projelerde ayrı bir başarı var, bölgede örnek. Hayırlı olsun, helal-hoş olsun… Kendi çalıştığınız ve yükseltmiş olduğunu bütçenin arttırmış olduğu gelirler üzerinden siz yasanın elverdiği hakları alıyorsunuz. Ben de bu hakları en iyi şekilde verdiğimi düşünerek bunun mutluluğunu yaşıyorum. Hayırlı olsun, güle güle harcayın…” dedi.
İŞTE VERİLEN RAKAMLAR
İmzalanan sözleşmeye göre; Belediyede çalışan normal bir memur 500 TL., asil müdürlük yapan bir memur 600 TL., vekaleten müdürlük yapan bir memur ise 830 TL. sosyal denge tazminatı alacak. Konuşmaların ardından sözleşme imzalandı. Sonrasında; Belediye memurlarından Funda SÖMER Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN’a teşekkür amacıyla bir demet çiçek hediye etti. Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ da Başkan Kargın’a teşekkür amacıyla gömlek hediye etti.
Teşekkür ve hediyelerin verilmesinden sonra sözleşme töreni çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile