Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728365

İlçemizde 6 Mayıs 2018 Pazar günü şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen selde araçlar suya gömüldü, evlerin duvarları yıkıldı. Sel sularının dolduğu bir ağılda ise 68 küçükbaş hayvan telef oldu.
Emirdağ’da sabah saatlerinde şiddetli yağış etkili oldu. Yaklaşık dört saat süren ve yer yer doluya dönen yağış nedeniyle sel meydana geldi.
Sel sularının dolduğu Menderes Mahallesindeki Dede Çelik’e ait ağılda ağılda ise 68 küçükbaş hayvan telef oldu. Bazı evlerin çatılarının şiddetli rüzgardan uçtuğu bölgede belediye ekipleri çalışma yaptı.
Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN, İlçemizde 6 Mayıs 2018 Pazar günü meydana gelen sel olayı dolayısıyla, selden zarar gören vatandaşlarımıza ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN yaşanan sel felaketinden sonra şu açıklamalara değindi.
” İlçemizde öğleden sonra aşırı yağıştan dolayı sel felaketi meydana gelmiştir. Emirdağ Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle yapılan müdahalelerle yaraları sarıyoruz. Can kaybının yaşanmaması bizleri sevindirmiştir. Halkımızın mağduriyeti bizleri derinden üzmüştür. ‘’
‘’VATANDAŞLARIMIZIN MADDİ-MANEVİ HER TÜRLÜ YANINDAYIZ’’
“Vatandaşlarımıza her türlü maddi-manevi desteği vermeye devam edeceğiz. Halkımıza geçmiş olsun der, böylesi felaketleri Allah’ım bir daha göstermesin.”
Kargın, doğal afetten etkilenen evleri ziyaret ederek , afetten etkilenen vatandaşlarımızın evlerindeki öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması talimatını verdi . Bu bağlamda Emirdağ Belediyesi ekipleri afetten zarar gören vatandaşlarımızın evlerine ilk etapta sıcak yemek ve gıda ulaştırıldı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile