Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728312

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, memleketi Afyonkarahisar’da, cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener için seçim kurulunda imza verdi.
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, bir dizi temas ve ziyarette bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar’a geldi. Uysal, DP İl Başkanlığı binasını da ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Türkiye’nin selameti ve geleceği için CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti ile birlikte ‘Millet İttifakı’ içerisinde yer aldıklarını söyleyen Gültekin Uysal, Türkiye siyasetinin çok uzun zamandır yüksek gerilimde seyrettiğini vurguladı.
Uysal, “Yeniden büyük Türkiye idealiyle milletimizi yarınlara taşıyabilmek adına bir güç birlikteliği yapıldı. Bizler de bütün dava arkadaşlarımızla beraber Türkiye’nin bu altüst oluşu içerisinde ideallerimizden zerre miskal sapmadan bu zamana kadar bu mücadeleyi vermeye gayret gösterdik” dedi.
 Uysal, Afyonkarahisar’a ziyaretiyle ilgili olarak “Seçim sürecinde Türkiye’nin derinden nefes alabilmesi adına ortak bir irade koyduğumuz İyi Parti teşkilatını ziyaret edeceğiz, akabinde de İl Seçim kuruluna giderek İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için bütün dava arkadaşlarımızla beraber imza vereceğiz”  diye konuştu.
Uysal ; Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci, Arslan Salman ve GİK Üyesi Bülent Şahinalp’in de eşlik ettiği Afyonkarahisar ziyaretinde yaptığı konuşmada 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için de “Önümüzdeki seçimler; uzun süredir kronikleşmiş pek çok meselesi olan, tarihsel pek çok dertleri olan olmasına rağmen 81 milyonluk nüfusu, ekonomisi ve genç nüfusu ile sahip olduğu imkanları ile Türkiye’nin tarihi yürüyüşüne kaldığı yerden devam edebilecek imkan yaratmasına, yeniden doğru bir siyasi akılla buluşmasına umarım vesile olur” dedi.
Uysal, Demokrat Parti olarak geçmişten günümüze hakkın, adaletin, demokrasinin sesi olabilmek adına kudretli bir Türkiye’ye ihtiyaç olduğunu bildiklerini ve demokrat gelenek içindeki herkesin de bu noktada mücadele verdiğini sözlerine ekleyerek Türkiye değerlendirmesi yaptı. Konuşmasının sonunda şunları kaydetti:
“Türkiye’yi bu kutuplaşmaya mahkum etmemek adına ortaya bir irade koyduk”
“Birileri istiyor ki iki kutuplu Türkiye olsun. Böyle bir kutuplu yapının Türkiye’ye hiçbir fayda getirmeyeceğini biliyoruz. Makul olanı arayan çoğunluğun sesi olarak siyaseti bu çerçevede ete kemiğe büründürebilmek adına, Türkiye’yi bu kutuplaşmaya mahkum etmemek adına ortaya bir irade koyduk.
İnşallah Türkiye seçim sürecine huzur içinde, suhuletle bu seçimleri gerçekleştirir. Milli iradenin tecelligahı TBMM başta olmak üzere, beraberinde değişen koşullar dolayısıyla cumhurbaşkanlığı seçimiyle beraber insanımız hür iradesiyle, eşit ve adil bir düzen içerisinde bu seçim sürecini gerçekleştirir.
“Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağımız günlerin arifesindeyiz”
Başta Afyon’umuz olmak üzere tüm Türkiye’de demokrat geleneğin içinde nefes alıp vermiş, geçmişten günümüze bu davaya hizmet etmiş tüm dava arkadaşlarıma şunu söylemek isterim; yeniden kuvvetli bir ses, kuvvetli bir nefes olabilmemiz için yeniden bu çatı altında birleşmemiz gerekiyor. Milletimiz de müsterih olsun çünkü Türkiye’ye derinden bir nefes aldırabilmek adına, 72 yıllık birikimimizle bu yola çıktık. Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağımız günlerin arifesindeyiz.
Bugün ay yıldızlı bayrağının altında yaşama iradesi ortaya koymuş tüm insanlarını eşit gören bir anlayışla, demokrasi ve adalet şemsiyesi altında bu büyük ülkenin bir ve beraber tutulacağı günleri hep birlikte inşa edeceğiz.”
AKŞENER’İN ADAYLIĞI İÇİN İMZA VERDİ
DP Lideri Gültekin Uysal, parti binasındaki görüşmelerinin ardından, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Erdal Gümüş ve kalabalık bir partili grup tarafından karşılanan Uysal, daha sonra cumhurbaşkanı adayı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e destek olmak için seçim kuruluna giderek imza verdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile