Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728278

Emirdağlılar, yurdun farklı şehirlerinden Milletvekili Aday  Adaylığına müracaatlarını yaptılar. Emirdağlı, Milletvekili Aday Adaylarının farklı partilerden müracaatları, hemşehrilerimiz tarafından olumlu karşılandı.
AK PARTİ’DEN 2 ADAY ADAYI VAR
Adalet ve Kalkınma Partisi’nden bir bayan bir erkek olmak üzere 2 hemşehrimiz milletvekilliği için başvuru yaptı.
Adaylardan biri ilçemizin geçmişte yakından tanıdığı isimlerden Mehmet KAYA’nın kızı Fatma KAYA ÜNAL. 1974 yılında ilçemizde dünyaya gelen Ünal, Afyonkarahisar’da sıbyan mektebi eğitimi vermektedir. Ünal’ın yetiştirdiği talabeler yurt içinde ve yurt dışında aktif görevlerde bulunmaktadırlar.
Geçtiğimiz dönem AK Parti Afyonkarahisar’dan 5. sıra milletvekili adayı olan bir diğer hemşehrimiz Cengiz SAĞLAM tekrar AK Parti’den milletvekili adaylığı başvurusunda bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Müşaviri olan Cengiz Sağlam, meclisteki görevinden istifa ederek, 24 Haziran seçimlerinde AKP Milletvekili Aday Adaylığına müracaatını yaparak hızlı bir şekilde çalışmalara başladı.
MHP’DEN 2 ADAY ADAYI VAR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den, MHP Genel Başkan Yardımcısı aslen ilçemiz Çiftlik Köyü’nden olan İzzet Ulvi YÖNTER, MHP Genel Merkezi’nde Milletvekili Aday Adaylığına müracaatını yaptı. 
Bir diğer hemşehrimiz Tümer EMEKSİZ, MHP  27’nci dönem Milletvekili Aday Adaylığına Antalya’dan başvurusunu yaptı.
İYİ PARTİ’DEN BİR ADAY ADAYI
İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Merkez Karar Yürütme Kurulu (MYK) üyesi hemşehrimiz Ömer İbrahim SAYIN ise İstanbul’dan Milletvekili Aday Adaylığına müracaatını yaptı.
Edinilen bilgilere göre CHP’den aday adaylığı müracaatı yapan hemşehimiz bulunmuyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile