Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728355

CHP İlçe Başkanı Recep Özer, bir açıklama yaparak; “CHP hızlandırılmış baskın seçime hazır” dedi. Özer, açıklamasında; “AKP artık ülkeyi yönetememektedir. AKP yöneticileri akılları başlarına geldikten sonra ve seçim arifesinde değişik adlarla bizim söylediklerimizi kopya çekme yönüne gitmektedirler” vurgusu yaptı.
İşte Özer’in açıklamalarının tamamı :
“CHP HIZLANDIRILMIŞ BASKIN SEÇİME HAZIR”
Cumhuriyet Halk Partisi hızlandırılmış baskın seçime hazırdır. Bu hızlı seçimin en büyük yararı da ülkenin AKP’den kurtulacak olmasıdır. AKP artık ülkeyi yönetememektedir. Güçlü meclis çoğunluğuna ve seçime daha 1,5 yıl olmasına rağmen hızlı seçim kararı alınmışsa bunun tek nedeni yönetememektir ve daha kötüsünden sakınmak içindir. 
CHP, ne söylemişse doğru çıkmıştır
CHP, her zaman halkın ve ülkenin yararını düşünerek gerçekleri söyledi, hiç yalan söylemedi. Ülkenin; ekonomisi, dış politikası, eğitimi, sağlığı ve yönetim konularında ne söylemişse hepsi doğru çıkmıştır. Önerilerimize baştan karşı çıkarak hakaret eden AKP yöneticileri akılları başlarına geldikten sonra ve seçimler arifesinde değişik adlarla bizim söylediklerimizi kopya çekme yönüne gitmektedirler.
En son örneği de 2015 yılında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye vaadine karşı çıkmalarına rağmen bugün seçime giderken emeklilere 1000’er lira bayram harçlığı diye ortaya çıkabiliyorlar. Şüphesiz emekliler için iyi ama sorgulanması gereken halka dürüst davranmamaktır. Başkaları söyleyince nereden bulacaksın sıkışınca da olabilir pişkinliği.
CHP düşünür, AKP ondan kopya çeker
CHP nin ne dediğine gelince. İşsizliğe ve yoksulluğa karşı aile sigortasını önerdik ve hala geçerlidir. Ülkenin ve ülke ekonomisinin üreterek büyüyeceğini söyledik. Gelinen noktada üretim teşvik edilmediği için her alanda her şeyi dışarıdan alan konuma geldik. Dış politikada komşulardaki sorunlara müdahil olunmamasını, onlarda olan sorunların bize de yansıyacağını söyledik. Buna rağmen iktidar komşuların sorunlarının içinde yer alarak ülkenin itibarı tutarsız eylem ve söylemlerle yerle bir etmiştir. Asgari ücretin 1500 lira olmasını söyleyerek 1300 lira yapılmasını sağladık. Şimdi de 2000 lira olmasını istedik 1603 lira oldu. Taşeron işçilere kadro vereceğimizi söyledik, iktidar bir kısım işçileri bizim istediğimiz gibi olmasa da kadroya aldı. Ama biz iktidarımızda hepsini ayırmadan kadroya alacağız ve hak kayıpları da olmayacak. Emeklilere bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğiz dedik, reddettiler ama şimdilerde seçim yatırımı olarak vermeyi düşünüyorlar. AKP’ nin bir sloganı vardı “onlar düşünür AKP yapar” diye hatırlarsanız. Bunun gerçeğinin şu olduğu ortaya çıktı. “CHP düşünür, AKP ondan kopya çeker”. Bunları unutmayalım.
Dayanaksız bahaneler
 AKP ilçe başkanı Sayın Koyuncu; “dünyada olup bitenler, Suriye’deki operasyon ve dünya ekonomilerindeki hareketlerden dolayı belirsizliğin ortadan kaldırılması için erken seçim kararı alınmıştır” diyor.  Bunların hiç birisi gerçekleri yansıtmamaktadır. 7 haziran 2015 de seçimi kaybeden AKP yaratılan ortam nedeniyle gidilen erken seçimde güçlü meclis çoğunluğuyla tekrar iktidar olmuş, sonrasında da çift başlılık var diyerek sistemi değiştirmek adına ülkeyi referanduma götürerek Anayasa’yı değiştirmiştir. Referanduma giderken koalisyonlar dönemi tarihe karışacak, güçlü iktidarlar olacak demişlerdir. Gelinen noktada durumun hiçte öyle olmadığı ortaya çıkınca seçim öncesi koalisyon dönemine girmiş bulunuyoruz. Ben bu değişikliklerin kendi ayaklarına dolanacağını ummakla birlikte hızlı seçim sonucunda ülkede tekrar demokratik parlamenter sistemin önünün açılacağına inanıyorum. Hızlandırılmış seçimden sonra da yerel seçim ortamına girilecektir. Ülke 2014 den buyana sürekli seçimlerle meşgul edilmektedir. Her yıl yapılan seçimler ve seçim ekonomileri ile yanlış dış politikalar ülkeyi sıkıntıya sokmuş bulunmaktadır. Söylendiği gibi dünyada ekonomik sıkıntı falan yoktur. Sıkıntı bizdedir. halkın kutuplaştırıp bölünmesi, eğitim sisteminin çökmesi gibi nedenlerden dolayı demokrasiye inanmayan bu iktidarın yolcu edilmesi demokrasinin kurtarılması fırsatı doğmuştur. Demokrasiyi bunlar sadece çoğunluk sağlandığında her istediklerini yapacakları bir sistem olarak görüyorlar. Hâlbuki demokrasiler kurallar ve güçler ayrılığına dayana bir sistemdir.
Seçime giderken AKP ye şu çağrıyı yapıyorum. Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron ve kadrolu olarak işe alınan insanların üzerinden elinizi çekin. Seçim günü sandık çevrelerine yığmayın, parti etkinlik ve karşılamalarına katılmaya zorlamayın. O insanların maaşı hepimizin verdiği vergilerle ödenmektedir. Bir empati yapın ve o insanların rakip partide aynı işleri yaptığını hoş karlayıp karşılamayacağınızı bir düşünün. AKP iktidar olduğunuzda işsizlik %11-12 idi hala da aynı yerde. Demek ki geliştik gelişiyoruz demeniz işsizliğe bir çare olmamış. Bu gidişle de olamaz. Yapılan sınavı sınava girmeyen adayın kazandığı bir yerde hak yoktur, ömürleri boyunca Fetö’yle mücadele edenlerin Fetöden suçlandığı yerde hukuk yoktur. 
Ekonomide gelir dağılımı kalkınma hikayelerine rağmen daha kötüleşmiştir. AKP 2002 de iktidar olduğunda milli gelirin %44 nüfusun  % 1, milli gelirin, %56 sını %99 alırken; 2017 sonu itibariyle milli gelirin  % 44 ü nüfusun %99 un  geri kalan % 56 sı da %1 eline geçmiştir. Basit söylemle ülkedeki gelirinin 100 lirasının 56 lirası 1 kişinin kalan 44 lirası 99 kişinin dir. Kısacası zenginle fakir arasındaki makas daha da açılmıştır. Uluslararası şeffaflık örgütünün yayınladığı raporda Türkiye 100 üzerinden 41 puan almıştır. Bu da bize yolsuzlukların boyutunu göstermektedir. Yandaşlaştırılan medyadan dolayı da insanımız doğru bilgiye ulaşamamaktan dolayı resmen kandırılmaktadır.
Bir düşün
CHP olarak biz ülkemizin tüm sorunlarına çözüm üretecek projelere ve kadrolara sahibiz. Yeter ki halkımız bize yetki versin. CHP Türkiye’nin kurtarıcısı ve kurucusudur. Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Biz halkımıza inanıyor ve güveniyoruz
BAK ARKADAŞ, İKTİDARDA DEĞİLİZ AMA;
-Asgari ücrete zam dedik, yapmak zorunda kaldılar.
-Taşeron dedik, kısmen kadroya alkak zorunda kaldılar.
-Emekliye ikramiye dedik, yeni açıkladılar yapacaklar.
SEN BİR DE İKTİDAR OLDUĞUMUZU DÜŞÜN.
SENİN İÇİN NELER YAPMAYIZ Kİ ?
AKP yönetiminden şikayet ediyorsun
-Değiştir diyoruz.
-Kim var ki oy verecek?  Diyorsun
-Allah’ın yarattığı diğer kulları saymıyor musun? Diyoruz.
-Tayip Erdoğan da sürekli seçim diyerek; bu işi benden alın diyor anlarsan
CUMHURİYETİ KURAN, SIKINTILI HER DÖNEMDE SORUMLULUK VERDİĞİN;
-TÜRKİYENİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ CHP BURADA.
Mührü tereddüt etmeden bas. Çünkü CHP hiçbir zaman sana yalan söylemedi.
KENDİNE EZİYET VE HAKARET ETTİRME.
SEVGİYE DE İHTİYACIN VAR. CHP SENİ DE CUMHURİYETİ DE DÜŞÜNÜR.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile