Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728309

İlçemiz Aziziye Anadolu Lisesi Müdürlüğünün de ortak olduğu T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar(KA219) faaliyeti kapsamında 2017 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan 2017-1-PL01-KA219-038701_4 numaralı ve “Career Based Opportunities” başlıklı proje kapsamında Almanca Öğretmeni Bilal DENİZ, İngilizce Öğretmeni Zehra BABACAN ve üç öğrencinin katılımıyla 15/04/2018-21/04/2018 tarih leri arasında Romanya’nın Piteşti şehrinde projenin üçüncü hareketliliği gerçekleştirildi.
İtalya hareketliliğinde olduğu gibi, öğretmen ve öğrenciler ev sahibi ülke Romanya tarafından düzenlenen “Entrepreneurship (Girişimcilik)” konusu kapsamında düzenlenen eğitim programlarına katıldılar. Bu eğitim programlarında öğrenciler farklı alanlardan işadamlarının katılımıyla düzenlenen konfe ranslara katılıp, girişimcilik kapsamında yeni iş imkanlarıyla tanıştılar. Düzenlenen simülasyonlarla öğrenciler “Bir şirket nasıl kurulur?” sorusunun cevabını buldular. Ayrıca bu süreçte Romanya’nın düzenlediği kültürel faaliyetlere katıldılar.
İki yıl sürecek olan bu projenin bir sonraki hareketliliği 2018 yılı Ekim ayında düzenlenecek olan Bulgaristan hareketliliği ile devam edeceği öğrenildi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile