Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728373

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl merkezi ilçemizde bulunan Afyonkarahisar Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne Mevlüt Topkaya’nın yerine Bakanlık tarafından kayyum atanmıştı.
SEÇİMDEN SONRA DA KAYYUM DEVAM ETMİŞTİ...
Yine geçtiğimiz yıl Mayıs ayında  yapılan kongrede Afyonkarahisar Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin yönetimine Mehmet Pala ve ekibi talip olmuş ve yapılan seçimde birlik üyeleri tarafından Mehmet Pala birlik Başkanı seçilmişti. Ancak, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı geçtiğimiz yıl yapılan olağanüstü kongre sonrası yeni seçilen yönetimin göreve başlamasını uygun görmemiş ve Bakanlık tarafından atanan kayyum heyetinin göreve edeceğini bildirmişti.
“GAYET AÇIK, SEÇİK, NET BİR SEÇİM YAPTIK” DEMİŞTİ...
Mehmet Pala ise geçtiğimiz yıl gazetemize bir açıklama yaparak şunları kaydetmişti : “Bu birliğin sahibi üyelerimizdir. İstesek birliği fesedebilirdik. Ama biz orada gayet açık, seçik, net bir seçim yaptık bundan sonraki süreçte de hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Gerekli yerlere başvuracağız. Bölge İdareye yürütmenin durdurulması konusunda dava açacağız. Sonuna kadar biz hakkımızı aramakla mükellefiz”.
Yaşanan bu gelişmelerden sonra kongreyle birlik Başkanı seçilmesine rağmen görevine başlayamayan Mehmet Pala konuyu yargıya taşımıştı.
Çarşamba günü konuyla ilgili olarak görülen davada karar çıktı. İlçemiz Asliye Hukuk Mahkemesi yapılan yargılama sonrasında Mehmet Pala’nın görevine başlaması gerektiğine hükmederek Mehmet Pala’yı davasında haklı buldu. Mahkeme heyeti, Çarşamba günkü duruşmada birliğin başına Mehmet Pala’nın geçmesi gerektiğine hükmederek temyiz yolu açık olmak üzere bu yönde karar verdi.
149 ÜYEDEN 148’İNİN OYUNU ALMIŞTI...
Geçtiğimiz yıl yapılan seçimde 149 üyeden 148’inin oyunu alan Mehmet Pala’nın resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra önümüzdeki günlerde Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı olarak görevine başlaması bekleniyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile