Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728382

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın, aralarında Emirdağ’ın da bulunduğu ‘101 İlçeye Doğalgaz Hizmete Alım Töreni’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
101 ilçenin doğalgaz dağıtımı kurdelesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal tarafından kesildi. Törende Emirdağ Kaymakamı Hüseyin Sayın, AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Serkan Koyuncu, AKSA Doğalgaz yetkilileri de hazır bulundu.
Törenin açılış konuşmasını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri arasında hem haneye hem de sanayiye en ucuz doğalgaz temin eden ülke olduğunu söyledi.
Daha sonra kürsüye davet edilen Başbakan Binali Yıldırım ise, Türkiye’nin büyük, güçlü ve aynı zamanda potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu belirterek, “Bir yandan ülkemiz için tehdit olan terör yapılarıyla mücadele ederken, diğer yandan da ülkemizin geleceğini inşa etmeyi ihmal etmiyoruz. Her alanda kalkınmaya, büyümeye, yatırım üstüne yatırım yapmaya devam ediyoruz. Doğalgaz sektöründe Türkiye, güçlü siyasi irade ve sağlam ekonomik istikrar ile AK Parti iktidarında önemli adımlar attı. Bugün de, 101 yerleşim yeri ve ilçemize doğalgazı ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Törenin son konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, 2018 yılı sonunda doğal gazın ulaşmadığı hiçbir ilimiz kalmayacağına vurgu yaptı.
Türkiye genelinde doğal gaz kullanan ilçe ve belde sayısının 400’ün üzerine çıkartıldığını belirten Erdoğan, “Şuan 78 ilimizde 62 milyon vatandaşımızın, yani nüfusumuzun yüzde 77’sinin doğal gazın konforundan faydalanıyor olmasını önemli görüyorum.
2018 yılında da yaklaşık 1,8 milyar liralık yatırım ile 2,5 milyon vatandaşımızın yaşadığı 94 ilçeye daha doğal gaz arzına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl ayrıca doğal gazı olmayan Şırnak, Hakkari ve Artvin’e de bu hizmeti götürüyor, böylece 81 vilayetimizin tamamının doğal gazın temizliği ve rahatlığı ile buluşturmuş oluyoruz. 2018 yılı sonunda doğal gazın ulaşmadığı hiçbir ilimiz kalmayacak. Böylece ülkemiz genelinde doğal gaz arzı sağlanan kişi sayısı 64,5 milyona çıkacak” diye konuştu.
Program sonrası AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Serkan Koyuncu bir açıklamada bulundu. Koyuncu: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Emirdağ Kaymakamımız Hüseyin Sayın ve AKSA Doğalgaz yetkilileri ile Milli Enerji 101 Yerleşim Yerine Doğalgaz Hizmete Alma törenindeyiz. Emirdağımızın da arasında olduğu 101 Yerleşim Yerimize Doğalgaz hayırlı olsun. İlle Memleket İlle Emirdağ...” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile