Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1610276

İlçemizin Belçika ile en önemli bağlantı noktalarından birisi olan Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanında sorunlar bir türlü çözülemiyor. Yaz aylarında her gün, kış aylarında ise haftanın belirli günlerinde karşılıklı Eskişehir-Brüksel uçuşları yapılmaya devam ederken; geçtiğimiz hafta hava şartlarından dolayı Eskişehir’e inemeyen bazı uçakların civar illerdeki havalimanlarına yönlendirilmesiyle Emirdağlı gurbetçilerin sesi yükselmeye başladı.
Hasan Polatkan Havalimanı Pistinin kısalığı nedeniyle bu tarz problemlerle karşılaştıklarını iddia eden yolcular, bir an evvel buna çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi. Yolculardan Duran Yaman terminalin yetersizliğine değinerek gece zor anlar yaşadıklarını ifade etti. Yaman, içeride yemek yiyebilecekleri yer olmadığı için geç saatlere kadar aç kaldıklarını aktardı. Bir diğer mağdur Mustafa Altınkaya ise tuvaletlerin kullanılamayacak durumda olduğunu söyledi. Özellikle kadın yolcuların bu konuda sıkıntı yaşadığına değinen Altınkaya, “Gece 4 buçukta kadınlar tuvalete ne reye gitsinler. Gidin bakın içeriye kullanılabilecek durumda mı?” dedi.
Kendisi de uzun süre Belçika’da ikamet eden Sebahattin Tetik, gece 3’te gidecek yeri olmayanların kendisini aradığını anlattı. Gece 01.30’dan sonra evi Eskişehir’de olanların taksilerle evlerine gittiğini fakat Emirdağ’dan tur şirketleriyle gelen yolcuların 4.30’a kadar havalimanında kaldığını bildirdi. Gelen otobüslerle otellere yerleştirilen yolcular ise kaldıkları otellerin soğuk olduğundan şikayet ettiler. Tur firmalarının yolcularını havalimanına bırakıp gitmesini de eleştiren Tetik, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Bir günlük rötardan sonra akşam 16.00’da yola çıkabilen yolcular, yetkililerden Hasan Polatkan Havalimanı Terminal Binasının bir an evvel yolcu taşımacılığına uygun hale getirilmesini istediler.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile