Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
345
Makale Görünüm Sayısı
1592089

Sarıkamış Harekatının 104.Yıldönümü münasebetiyle Aziz Şehitlerimizi anmak amacıyla Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Emirdağ Kent Konseyi ve Adaçal Endüstriyel Mineraller A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen ‘’TARİHİMİZE EMİRDAĞ’DAN KUTLU YÜRÜYÜŞ’’ etkinliği 05-08 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Etkinliğe; Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı Ahmet Urfalı, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, öğrenciler, öğretim üyelerinin yanı sıra çalışanlar katıldı. Heyet, Emirdağ ve Eskişehir’den top luca Sarıkamış’a giderek orada düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma” etkinliğinde şehitler için bir araya geldiler. Allahuekber Dağlarına yürüyen ekip, 90 bin Sarıkamış şehidine dualar okudu.
‘’TARİHİMİZE EMİRDAĞ’DAN KUTLU YÜRÜYÜŞ’’ etkinliğiyle ilgili olarak Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter birer demeç verdiler. Aktepe konuyla ilgili ; ”Emirdağ’dan Sarıkamış’a gitmeyi, şehitlerimizi anmayı epey bir zamandır düşünmekteydik. Bu düşüncemizi hayırlısıyla gerçekleştirdik. Üyelerimizi ve gençlerimizi binlerce şehidimize mezar olan mekanlara götürerek tarih bilincini arttırmayı ve şehitlerimizi andık” dedi.
Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, etkinlikle ilgili yaptığı konuşmada, “Bu etkinliğimizi, amacına ve ruhuna uygun olarak gerçekleştirdik. Bizlere destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bundan sonra da kültürel etkinliklerimiz, önümüzdeki günlerde devam edecektir” dedi. Yaklaşık bin 300 kilometre olan yolculuk, Erzurum’un tarihi ve kültürel mekânlarının gezilmesiyle devam etti.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile