Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
345
Makale Görünüm Sayısı
1592032

Sarıkamış Harekatının 104.Yıldönümü münasebetiyle Aziz Şehitlerimizi anmak amacıyla Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Emirdağ Kent Konseyi ve Adaçal Endüstriyel Mineraller A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen ‘’TARİHİMİZE EMİRDAĞ’DAN KUTLU YÜRÜYÜŞ’’ etkinliği 05-08 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Etkinliğe; Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri, Adaçal Endüstriyel Mineraller A.Ş.  çalışanları ve bir grup öğrenci katılacak. 48 kişiden oluşan grup, 05.01.2018 Cuma günü saat 15.00’de ilçemizden hareket edecek. Etkinliğin programı ise şu şekilde : 05.01.2018 Emirdağ’dan hareket, 06.01.2018 Erzurum’a varış, Nene Hatun-Aziziye Tabyaları, tarihi ve kültürel Varlıklar ziyareti, konaklama. 07.01.2018  Erzurum’dan Sarıkamış’a hareket, Sarıkamış Şehitlerimize saygı yürüyüşü, Kars ziyaret, 08.01.2018  Sivas Tarihi ve Kültürel Varlıklar ziyareti, Emirdağ’a dönüş.
  ‘’TARİHİMİZE EMİRDAĞ’DAN KUTLU YÜRÜYÜŞ’’ etkinliğiyle ilgili olarak Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter birer demeç verdiler.
Aktepe konuyla ilgili ; ”Emirdağ’dan Sarıkamış’a gitmeyi, şehitlerimizi anmayı epey bir zamandır düşünmekteydik. Bu düşüncemizi hayırlısıyla gerçekleştireceğiz. Üyelerimizi ve gençlerimizi binlerce şehidimize mezar olan mekanlara götürerek tarih bilincini arttırmayı ve şehitlerimizi anmayı planlıyoruz” dedi.
Yiğiter ise demecinde şunları söyledi: ”Emirdağ’dan Sarıkamış’a ilk defa gidiyoruz. Tarihimizin şanlı sayfalarını zaferlerimizi ve yenilgileri mizi dersler alarak yeniden hatırlayacağız. Bu etkinliklerimize diğer tarihi mekanlarımızı da içine alarak devam edeceğiz. Bu gibi etkinliklerin birlik ve beraberliğimize önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Bu vesileyle ilçemiz sanayinin ilk lokomotif kuruluşu olan Adaçal Endüstriyel Mineraller A.Ş.’nin değerli Genel Müdürü Muharrem KAPLAN ve personeline destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile