Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1610249

İsrail polisi, Mescid-i Aksa'nın Pamukçular Kapısı'nda Türk vatandaşlarıyla yaşanan arbedenin ardından iki Türk'ü gözaltına aldı. Türk bayrağı baskılı tişört giyen ve fes takan, aralarında çocukların da bulunduğu bir grup Türk vatandaşının Mescid-i Aksa’ya çıkan Pamukçular Çarşısı'nda İsrail polisi tarafından Harem-i Şerif’e girmeleri engellendi.
MESCİD-İ AKSA'YA GİRMELERİ ENGELLENDİ
İsrail polisinin, Türk vatandaşlarını durdurarak Türk bayrağı baskılı tişörtleri çıkarmalarını aksi takdirde Mescid-i Aksa’ya giremeyeceklerini söylediği belirtildi.
İKİ TÜRK'Ü GÖZALTINA ALDILAR
Bunun üzerine tepki gösteren gruba, İsrail polisinin müdahale ettiği ve yaşanan arbedenin ardından iki Türk vatandaşının gözaltına alındığı kaydedildi. Gözaltına alınan Türklerin, Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için Belçika’dan geldikleri ve çifte vatandaşlık sahibi oldukları öğrenildi.
KİMLİKLERİ BELLİ
İsrail polisi şu ana kadar olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmazken, gözaltına alınan Türklerin Emirdağ Başkonak nüfusuna kayıtlı Belçika vatandaşı Abdullah Kızılırmak ile Emirdağlı olup Belçika'da ikamet eden gurbetçi Mehmet Gargılı olduğu belirtildi.
MEHMET GARGILI KİMDİR?
Aslen Emirdağlı olup Belçika'nın Brüksel şehrinde ikamet eden Gargılı, geçtiğimiz yıl yapılan referandumda PKK sempatizanları tarafından Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu önündeki oy kullanma kuyruğunda bıçaklanmıştır. İyi bir Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hayranı olan Gargılı 22 Aralık günü Belçika'dan oluşturduğu grup ile Kudüs'e bir gezi düzenledi. Gezide Mescid-i Aksa önünde Türk bayraklı tişörtleri ve Recep Tayyip Erdoğan fotoğraflarıyla poz verdiler ve ardından Mescid-i Aksa'ya girmek isteyince gözaltına alındılar.
GARGILI SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI!
Bu arada Mehmet Gargılı dün saat 13.30’da sosyal medya hesabından da haberdeki resmi ve “Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!!!” ifadelerini paylaştı. Gargılı’nın paylaşımı ise 47 kişi tarafından tekrar paylaşıldı ve sosyal medya hesabına çok sayıda destek mesajı geldi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile