Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
345
Makale Görünüm Sayısı
1592002

Bilindiği üzere ilçemizde bir süredir AKSA Afyon Doğalgaz A.Ş. tarafından doğalgaz ve altyapı çalışmaları devam ediyordu. İlçemiz Belediye Başkanı tarafından bir süredir devam eden çalışmalarda sona gelindiği ve nihayet ilçemizin Yenidoğan ve Çilli Mahallesi’ne doğalgaz dağıtımının yapıldığı duyuruldu.
Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:  “Emirdağ Belediyesi ve Aksa Afyon Doğalgaz A.Ş. tarafından yapılan doğalgaz çalışması ve altyapı çalışmalarının 16.12.2017 tarihinde tamamlandı.
Yapılan çalışmaların ardından Yenidoğan Mahallesi ve Çilli Mahallesi’nde doğalgaz hattı çekilen yerlerin büyük bir bölümüne 18.12.2017 tarihinden itibaren doğal gaz dağıtımına başlanmıştır.
İlçe girişine kadar olan ana hattın yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlanması bekleniyordu. Bugün itibariyle alt yapı çalışmalarını tamamlanmış olup ilçemiz Yenidoğan ve Çilli Mahallelerimizde bulunan hatlara büyük bir ölçüde doğalgaz verilmeye başlamıştır.Emirdağlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Temennimiz her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sağlamaktır” dedi.
AKSA DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.’DEN EMİRDAĞ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
İlçemize doğalgaz verildiğini doğrulayan AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş. de konuyla ilgili bir açıklama yaparak : “Emirdağ ilçemizde 2017 yılında imalatları ve testleri tamamlanan Çelik, Polietilen dağıtım hatlarımıza EPDK onayıyla, Pazartesi Günü CNG ile gaz dolum işlemi yapılmıştır. Hatlarımızda şu anda doğalgaz bulunmaktadır.
Şehir giriş istasyonu arazi kamulaştırmasında yaşanan ve geç çözüme kavuşan sorun giderilmiş ve istasyon imalatına başlanmıştır. İstasyon imalatının tamamlanması akabinde de istasyonumuzdan Emirdağ ilçemize gaz arzı sağlanmaya devam edilecektir.
İmalatı tamamlanan tüm servis kutularımızda gaz bulunmaktadır” denildi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile