Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874206

Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, ilçelerdeki eğitim, sağlık ve diğer faaliyetlerin yanı sıra ekonomik ve sosyal hayatın nabzını tutmak üzere ilçelere yaptığı ziyaretlerini Emirdağ ilçesiyle devam etti.

Vali Yıldırım’ın Emirdağ’a yaptığı ziyarete, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Orhan Sırma ve İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen eşlik ettiler.

Emirdağ ziyareti kapsamında ilk olarak Emirdağ Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Aziz Yıldırım’ı Kaymakam Hüseyin Sayın, Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Orhan Özden, İlçe Emniyet Müdür Vekili Abdurrahman Sonakalan, EYAD İkinci Başkanı Necati Şevik ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

KAYMAKAMLIK ZİYARETİ

Kaymakamlık makamına geçen Vali Aziz Yıldırım’a ilçenin ekonomik ve sosyal durumunu içeren bilgiler veren Kaymakam Hüseyin Sayın, Sayın Valimizin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilçenin doğal ve tarihi güzelliklerinin bulunduğunu, ayrıca çok sayıda Emirdağ’lı hemşerimizin yurtdışında yaşamlarını sürdürdüğünü, Emirdağ’lı vatandaşlarımızın bilhassa yaz aylarında ilçelerine geldiklerini belirterek, Sayın Valimizi de yaz aylarında tekrar ilçelerinde görmek istediklerini ifade etti.

İlçe ziyaretlerinin önemine değinen Vali Aziz Yıldırım, ilçe ziyaretleri sırasında her bir bilginin, istek ve talebin ete kemiğe büründüğünü, ilçeleri ve burada yaşayan insanları tanırken onların istek ve taleplerinin neler olduğunu, ilçelerde hangi konuların ön plana çıkarılması gerektiğini ve hangi konuların ve kurumların desteğe ihtiyacı olduğunun daha iyi tespit edildiğini söyledi. 

Afyonkarahisar’ın en büyük ilçelerinden biri olan ilçemizde bulunmanın memnuniyet verici olduğunu sözlerine ekleyen Vali Aziz Yıldırım, ilimizin kalkınıp büyümesi için ilçelerimizin de kalkınıp büyümesi gerektiğini, bu anlamda da Valilik olarak ilçelerimize her türlü desteğin verileceğini belirtti.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Kaymakamlık ziyaretini tamamlayan Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’ı makamında ziyaret etti.

Emirdağ Belediyesinde Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılanan Vali Yıldırım ve beraberindekiler Başkanlık Makamında bir süre sohbet ederek belediye çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın günün anısına Vali Aziz Yıldırım ve beraberindekilere birer şilt verdi.

EMNİYET İNŞAATINDA İNCELEME

Belediye ziyaretinin ardından EYAD tarafından verilen öğle yemeğine katılan Vali Yıldırım daha sonra Emniyet Amirliği hizmet binasının inşaatında incelemelerde bulundu, müteahhit firma yetkilisi tarafından hizmet binası inşaatının son durumu ve ne zaman hizmete alınacağına dair bilgiler aldı.

Vali Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Orhan Özden ve İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Sonakalan’ı ziyaret ederek ilçede yapılan yatırımların yanı sıra sosyal, ekonomik ve asayiş durumları hakkında bilgiler aldı.

 

Vali Yıldırım akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile