Anamenü

Kaç Kişi Çevrimiçi

Şu anda 32 ziyaretçi çevrimiçi

Anket

EMİRDAĞ BELEDİYESİ'NİN ÇALIŞMALARINDAN VE UYGULAMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?
 
33 YIL SONRA AYNI SIRALARDA YENİDEN OTURDULAR
Pazartesi, 18 Temmuz 2011 07:36
Geçtiğimiz Cumartesi günü eski adıyla Emirdağ Lisesi yeni adıyla ise Emirdağ Aziziye Anadolu Lisesi'nin 1977-1978 yılı Edebiyat B sınıfı öğrencileri 33 yıllık aradan sonra ilçemiz Aziziye Anadolu Lisesi'nde bir araya geldiler.
Cumartesi günü saat : 10.00'da başlayan mezunlar günü programına okuldan mezun olan önemli isimler ile dönemin öğretmenlerinden bazıları katıldılar. Programa katılan isimler arasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral, Uğur Serdar Garkın, Emir Mola, Tümer Emeksiz, Cemil Kuş, Tuncer Sarı, Nejdet Özkan, Nurettin Diker, Mustafa Karataş, Abdil Kızılkılıç, Emine Türkmen vardı. Bu isimlerin dışında programa okulun o dönem mezun ettiği bazı isimler de katıldı.
Mehmet Emin Kalender'in sunumunda gerçekleşen program esnasında mezunlar gününe katılan öğretmen ve öğrenciler o dönem eğitim-öğretim gördükleri sıralara oturarak hatıralarını tazelediler. Bunun yanısıra programın Tümer Emeksiz, Nermin Güzle ve Selim Kılınçalp'in görüşleriyle ortaya çıktığı belirtilerek dönem mezunlarından vefat edenlere Allah'tan rahmet dilendi.
Daha sonra okulun mevcut Müdürü Halil Çil tarafından bir konuşma yapıldı. Çil, konuşmasında, okulun tarihçesinden bahsederek bu organizasyonun daha kapsamlı ve geleneksel hale getirilmesinden yana olduğunu belirtti. Çil, ayrıca Emirdağ Lisesi Mezunlar günü adı altında bir Emirdağ Günü'nün olması gerektiğini belirterek, gelecek yıllarda bu okulda okumuş, çalışmış, bütün insanlara ulaşarak öncelikli olarak katılımı arttırmayı hedeflemekteyiz dedi. Çil, son olarak da okuldan mezun olup yurtiçinde ve yurtdışında devlet yönetiminde önemli kademelere gelmiş, iş hayatında önemli yerlere gelmiş kurumların mensuplarıyla yerel idarecileri bir araya getirerek Emirdağ'ın sosyal, kültürel, ekonomik sorunlarını masaya yatırma ve çözüm üretme noktasında da bir şeyler ortaya koyan bir organizasyona dönüştürüle bileceğini dile getirdi.
Çil'in konuşmasından sonra Nermin Güzle ve dönemin öğretmenlerinden Emir Mola, Abdil Kızılkılıç ile Tuncer Sarı ve Tümer Emeksiz de birer konuşma yaptılar.
 Program, mezunlar gününün düzenlenmesinde emeği geçenlere ve okulun emekli öğretmenlerine tabaktan plaket verilmesiyle devam etti. Programda son olarak 6 Edebiyat B yazılı yaş pasta dönemin mezunları tarafından kesildi. Yaş pastanın ikramından sonra programa katılanlan okul önünde toplu poz verdiler. Program, mezunlar gününün bir dahaki seneye daha geniş katılımla gerçekleşmesi dileğiyle sona erdi.
Yorumlar
Yeni Ekle Ara
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
Lütfen resimdeki güvenlik kodunu giriniz.(Büyük harf küçük harf ÖNEMSİZ) HABER VE YAZILARIMIZA HERKES YORUM EKLEYEBİLİR. KÜFÜR VE HAKARET İÇEREN YORUM YAPMAYINIZ. YAPTIĞINIZ YORUMLARDAN SİTEMİZ MESULİYET KABUL ETMEMEKTEDİR.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Ulti Clocks content

 
  JoomlaWatch Stats 1.2.8b_08-dev by Matej Koval Design by ümit h.tapmaz  
 
     
 
   
Design by windows vista forum and energiesparlampen